Türkçe   | English   | Pусский  
  KURUMSAL
  ÜRÜNLER
REFERANSLAR
  İLETİŞİM

 

 
Ana Sayfa > Bilgi Bankası > Doğayı önemsiyoruz, çevreci makinalar geliştiriyoruz
 
Doğayı önemsiyoruz, çevreci makinalar geliştiriyoruz
Yaşanabilir bir Dünya felsefesi ile yola çıkan Enesen Profesyonel Çikolata Makinaları olarak yaşam kalitesini arttıracak daha çevreci bir düşünce ile çikolata proses makineleri geliştiriyoruz. Çikolata hammaddeleri içinde önemli miktarlarda kullanılan pudra şekerinin üretimi esnasında daha çevreci bir tutum sergiliyoruz.

Geliştirdiğimiz PME500 Ecologica pudra şekeri değirmeninin en önemli yapılarından biri olan ve çevre kirliliğini engelleyen Jet-pulse sistemi öğütme işlemi esnasında makine içerisine giren hava ile pudra şekerinin makine içerisinde ayrışmasını sağlayıp ayrı ayrı bölümlerden dışarı verilmesini sağlayan bir sistemdir. Jet-pulse sistemi içerisinde bulunan kartuş filtreleri basınçlı patlaçları ile periyodik olarak (10-20 saniye) temizler. Bu sayede makine çalışırken aynı anda toz oluşmadan ürün alınabilir ayrıca filtrelerin sürekli temizlenmesi makinenin içerisindeki havanın ısınmasını engeller ve böylece makinenin sürekli yüksek performansta uzun süre sorunsuz çalışması sağlanmış olur.  
 
   
 
Geliştirdiğimiz PME500 Ecologica pudra şekeri değirmeninin en önemli yapılarından biri olan ve çevre kirliliğini engelleyen Jet-pulse sistemi öğütme işlemi esnasında makine içerisine giren hava ile pudra şekerinin makine içerisinde ayrışmasını sağlayıp ayrı ayrı bölümlerden dışarı
verilmesini sağlayan bir sistemdir.

Jet-pulse sistemi içerisinde bulunan kartuş filtreleri basınçlı patlaçları ile periyodik olarak (10-20 saniye) temizler. Bu sayede makine çalışırken aynı anda toz oluşmadan ürün alınabilir ayrıca filtrelerin sürekli temizlenmesi makinenin içerisindeki havanın ısınmasını engeller ve böylece makinenin sürekli yüksek performansta uzun süre sorunsuz çalışması sağlanmış olur.
 
 

Şekerli gıda imalatında kalite göstergeleri içinde yer alan tat değerinin oluşumunda direkt etkili faktörden biri de kullanılan pudra şekerinin boyutudur. Boyut değeri mikron olarak tanımlanırken üründen ürüne değişmektedir. Ancak genelde aranılan boyut değeri genelde 18-20 mikron civarında olmasıdır. Böylece çabuk çözünme ve ürün içinde daha iyi homojenize olması sağlanabilir. Onun için şekerli gıda sanayinde kullanılan makinalar içinde pudra şekeri değirmenlerinin ayrı bir yeri vardır. Bu değirmenlerin sadece boyutsal değere şekeri indirmeleri değil aynı zamanda boyut küçülmesi sonucu oluşan tozlanma sorununu da giderecek özellikler içermelidir.

ENESEN olarak yaptığımız ARGE çalışması sonucunda geliştirdiğimiz PME500 Ecologica pudra şekeri değirmeni tüm tatlı ve şekerli gıda sektörü (Çikolata Bisküvi, Şekerleme, Gofret...) ürünlerinde kullanılan pudra şekeri boyutunu 18-20 mikrona indirerek daha çabuk çözünmesine ve daha iyi homojenize olmasını sağlamıştır.

Tamamen ARGE ürünü olan PME500 Ecologica pudra şekeri değirmeni temel olarak 4 ana bölümden oluşturulmuştur.

 
Öğütülmemiş ürünün makineye yüklenmesini sağlayan ön yükleme bölümü
Öğütme bölümü
Pudra şekerinin alındığı çıkış bölümü
Tozlanmayı engelleyen JET-PULSE bölümü
 

PME500 Ecologica pudra şekeri değirmeninin benzerlerinden farkı yüksek hızlı özel öğütücü sistemi sayesinde saatte 500 kg kristal toz şekeri, 18-20 mikrona jet-pulse sistemi yardımıyla sıfır tozuma ile öğütmesidir. Böylece benzerleri arasında yüksek verim değeri ile öne çıkmaktadır.

Teknolojiyi yakından takip eden firmamızın ARGE ürünü olarak piyasaya sunulan PME500 Ecologica pudra şekeri değirmeni şekerli gıda sektörünün tüm gereksinmelerini karşılayan özelliği ile bu sektöre büyük katkılar sağlayacaktır. Özellikle çevreyi koruyan yapısı ile ekolojik karakterde sektöründe ilk ürün olma özelliği ile giderek bu sektörün tercih edilen ürünleri arasına girmiştir.

   
 
 

Merkez: Beysan San. Sit. Dereboyu Cad. No: 25 Haramidere / İstanbul / Türkiye | E-posta: enesen@enesen.com.tr | Tel: (+90) 212 422 86 52 (pbx) | Fax: (+90) 212 422 86 53

Enesen Profesyonel Çikolata Makinaları Grapixel New Media