Türkçe   | English   | Pусский  
  KURUMSAL
  ÜRÜNLER
REFERANSLAR
  İLETİŞİM

 

 
Ana Sayfa > Bilgi Bankası > Dünyanın en tatlı yerleri
 
Dünyanın en tatlı yerleri
 

ÇİKOLATA SEVERLERİN GİDEBİLECEĞİ 5 YER

Çikolata için her yere giderim diyorsanız bu adresler tam size göre! İstediğiniz tüm çeşitlerdeki çikolataları doyasıya yiyebilirsiniz.

Eurochocolate Festivali-İtalya-Perugia
İtalya'da çikolata bir gelenektir. Perugia şehrinin tarihi meydanında 13-14 Ekim tarihlerinde ünlü şefler çikolatadan inanılmaz güzellikte ve lezzette tasarımlar çıkarırlar.
Çikolata severler için bir cennettir bu tarihlerde Perugia.
Heykeller bile yapılır çikolatadan bu festivalde. Sonrasında ziyaretçiler bu haykelleri çatır çutur keyfini çıkara çıkara yerler

Brüksel-Çikolata Turu
Belçika'da bir yılda 172 bin ton çikolata üretiliyor. Ülkede 2 bin'in üzerinde enfes çikolatalar satan dükkan var.
Dünyanın en ünlü çikolata markalarından biri olan Godiva'nın anayurdu Brüksel'de çikolata üretimi yapan fabrikaları, en ünlü çikolata butiklerini gezebileceğini turlar düzenleniyor. Belçika Turizm Ofisi bu turlara ilginin yoğun olduğunu söylüyor.
Bu turlarla ilgili bu web adresinden de bilgi alabilirsiniz: visitbelgium.com

Çikolata çuf çufu! Çikolata Treni-İsviçre
Peynir, çikoata ve muhteşem manzara bu ülkeyi sevmek için yetiyor da artıyor bile... İsviçre Montreaux'tan kalkan tren fondülerde kullanılan en ünlü peynirin imal edildiği Gruyeres'e doğru yola çıkıyor. Gruyeres Kalesi ziyaret ediliyor sonrasında.
Şimdi tren seyahatinin en tatlı noktasındayız... Cailler-Nestle fabrikasının olduğu Broc kasabası... Bu çikolata merkezinde hem çikolataların hem de Gruyeres Gölü ile Alp Dağları'nın muhteşem manzarasının tadını çıkaracaksınız.

Çikolata Müzesi-Köln-Almanya
Köln'deki Çikolata Müzesi'nde gözlerinize inanamayacaksınız. İlk etkileyici bölüm kakao ağaçlarının olduğu bahçe.
Çikolata Müzesi’ni 31 Ekim 1993’te açan Köln’lü Imhoff-Stollwerck firması, 1839 yılından beri çikolata tarihinde önemli bir rol oynuyor.
İkinci aşama ise çikolata hakkında bilgilenmek... Avrupa'da çikolata izine ilk olaral 1544'te rastlanmış. Mayalar ve Aztekler ise kakaoyu ilaç olarak ve karşılığında mal alınabilecek bir ödeme aracı olarak kullanıyorlarmış.
Müzede çikolata üretim süreci, tropikal bölgelerdeki kakao hasadından tutun, müzede özel olarak yapılan seri banttaki üretime kadar tüm detayları ile gözler önüne seriliyor.

Daha detaylı bilgi için www.chocolatemuseum-cologne.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Harrods Çikolata Bar-Londra
Çikolatakoliklerin tüm hayallerinin gerçekleşebileceği bir yer.
Muffinler, krepler, sıcak çikolatanın inanılmaz lezzetteki çeşitleri, çikolata martiniler... 

Şimdi eğer çikolatayı gerçekten seviyorsak onun için bu çikolara merkezlerine gidebilmek için en kısa zamanda yola çıkıyoruz demektir!

AFİYET OLSUN!!


 

   
 
 

Merkez: Beysan San. Sit. Dereboyu Cad. No: 25 Haramidere / İstanbul / Türkiye | E-posta: enesen@enesen.com.tr | Tel: (+90) 212 422 86 52 (pbx) | Fax: (+90) 212 422 86 53

Enesen Profesyonel Çikolata Makinaları Grapixel New Media