Türkçe   | English   | Pусский  
  KURUMSAL
  ÜRÜNLER
REFERANSLAR
  İLETİŞİM

 

 
Ana Sayfa > Bilgi Bankası > Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü Türk Markalarını Dünya'ya Taşıyor
 
Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü Türk Markalarını Dünya'ya Taşıyor
 
BME 500 Bilyalı Çikolata Değirmeni

Tuskon tarafından düzenlenen “11. Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü” 85 ülkeden 732 firmanın katılımıyla 26-27 Ekim tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Enesen Profesyonel Çikolata Makinaları olarak biz de Gıda-Tarım/Hayvancılık, Kozmetik, Ambalaj, Hızlı Tüketim Mamülleri ve Küçük Ev Aletleri sektörünün buluştuğu uluslararası katılımlı bu büyük organizasyonda yerimizi aldık. 

Açılışını Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Tuskon Başkanı Rızanur Meral ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin yaptığı Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü’nde 300 milyon dolarlık ihracat bağlantısı yapıldı. 
Açılışta bir de konuşma yapan Zafer Çağlayan, yatırımlarda, gelişmiş ülkelerin yerini gelişmekte olan ülkelere bıraktığını, çevresinde 56 ülkenin bulunduğu coğrafya ile Türkiye’nin yatırım alanında dünyanın en doğru adresi olduğunu belirtti. Çağlayan ayrıca, Türkiye’nin krize inat üretimini ve ihracatını artıran bir ülke olduğuna, Avrupa’nın birçok ülkesinde problemler yaşanırken, Türkiye’nin artık Avrupa’nın akciğeri konumuna geldiğine de vurgu yaptı. 

Bizler de doğru ürünün ancak doğru tanıtımla hak ettiği değeri alacağını inancıyla hareket eden Enesen ailesi olarak, yeni pazarlara açılmanın anahtarlarından biri olan Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü’nde farklı farklı ülkelerden yüzlerce yabancı işadamına yeni tasarım çikolata makinalarımızı tanıtmanın mutluluğunu yaşadık..   
 
Kasım 2011

   
 
 

Merkez: Beysan San. Sit. Dereboyu Cad. No: 25 Haramidere / İstanbul / Türkiye | E-posta: enesen@enesen.com.tr | Tel: (+90) 212 422 86 52 (pbx) | Fax: (+90) 212 422 86 53

Enesen Profesyonel Çikolata Makinaları Grapixel New Media